Iš kur geriausi skolintis, prireikus pinigų?

Sunku rasti žmogų, kuriam gyvenime nebuvo iškilęs panašus klausimas. Dažnai pasitaiko situacijų, kai finansų nepavyksta apsiskaičiuoti ir jų tiesiog pritrūksta. Tada yra dvi išeitys: stengtis iš situacijos išsisukti pačiam, arba kai nėra kito pasirinkimo – pasiskolinti reikiamą sumą pinigų. Tačiau iš kur geriausia skolintis? Paprašyti giminių? O gal pasikalbėti su senu geru draugu? Ar pasiimti greitąją paskolą? Kiekvienas renkasi pats.

Jei skolinamasi iš giminių ar draugų

Greitoji paskolaSakoma, kad artimi žmonės visada sutiks ištiesti pagalbos ranką. Papasakojus apie užklupusią sunkią finansinę situaciją reikiamą sumą pasiskolinsite iš seno gero draugo ar giminės, galbūt reikiamą sumą gausite pasiskolinę ir iš kelių asmenų. Tačiau dauguma žmonių vengia tai daryti. Yra senas posakis, kad pinigai ir draugai – du nesuderinami dalykai. Kai kurie žmonės, paskolinę pinigų, dažnai ima kritikuoti to žmogaus, kuriam skolina, gyvenimo būdą: ,,jei taip neišlaidautum, turėtum daugiau santaupų“, ,,kam tau toks brangus pienas“ ir panašiai. Patarimai – gerai, bet tokiais atvejais jie gali ir suerzinti. Taip pat niekada negalite žinoti, ar draugas nepareikalaus skolos grąžinti anksčiau, nei tarėtės.

Greitosios paskolos – kita išeitis

Dauguma žmonių, susidūrusių su gal ir trumpu finansiniu nepritekliumi, renkasi greitas paskolas teikiančias bendroves. Tokios paskolos gerai žinomos kaip „sms credit“ paslauga. Toks pavadinimas atsirado iš reklamų gausos, kuriose skelbiama, kad paskola suteikiama sms žinute. Iš tikrųjų paskola suteikiama užpildžius prašymą internetu, o sms žinute atsiunčiamas tik patvirtinimas, ar paskola suteikiama. Tačiau pavadinimas didelio skirtumo nesudaro.

Šios paskolos greitos, patogios ir tikrai patikimos – kiekvienos tokias paslaugas teikiančios kompanijos internetinėje svetainėje galima rasti veiklos teisėtumą liudijančius dokumentus. Tokia paskola suteikiama tą pačią dieną, kai užpildomas prašymas ją gauti, todėl tai labai patogu, jei pinigų prisireikia greitai (draugai ne visada gali tą pačią dieną, kai paklausiate, paskolinti jums, tarkime, penkių šimtų litų).

Kas renkasi tokias paskolas

Sms credit paslaugomis naudojasi įvairūs žmonės. Internete gausu atsiliepimų apie tokias paskolas, iš jų galima spręsti, kad skolinasi ne tik tie, kuriems „nebeužtenka iki algos“, tačiau ir žmonės, norintys pasinaudoti geru kelionės pasiūlymu, nusipirkti norimą daiktą per akciją ir panašiai. Tokių paskolų populiarumą rodo ir įvairios kompanijų siūlomos lojalumo programos – nuolaidos ar specialios akcijos bei prizai nuolatiniams klientams. Skolinimasis iš tokių bendrovių – tai lyg apsipirkinėjimas geroje parduotuvėje. Visada būsite aptarnautas maloniai ir niekada nesulauksite smerkimo, kad nesugebate elgtis su pinigais.

Žinoma, tokios paskolos greitos bus tik tokiu atveju, jei žinosite, ko reikia norint jas gauti. O reikia tikrai nedaug. Pakanka būti sulaukusiam pilnametystės, turėti banko sąskaitą viename iš Lietuvos bankų ir turėti mobilųjį telefoną. Visa kita, ko gali reikėti pildant prašymą – jūsų asmeninė informacija (vardas, pavardė, asmens kodas, darbovietė ir pan.). Žinotina tai, kad skolinimo kompanijos nereikalauja, kad gautumėte tam tikro dydžio atlyginimą, tačiau pasiimdamas paskolą įsipareigojate, kad galėsite ją grąžinti ir grąžinsite.

Paskola – ne pabaisa

Lietuvoje dar egzistuoja nusistatymas, kad paskola – gyvenimo pabaiga ir didelių nelaimių pradžia. Tačiau platus pasaulis gali tai paneigti – užsienyje žmonės linkę naudotis tiek greitosiomis paskolomis, tiek kreditinėmis kortelėmis ir visais kitais skolinimosi būdais. Žinoma, reikia tik nepamiršti, kad paskola turi būti grąžinta laiku ir kreditais naudotis atsakingai.

Kiekvienas pasirenka, iš kur reikiamą minutę pasiskolinti – vieni kreipiasi į draugus, kiti į skolinimo bendroves. Svarbiausia, kad besiskolinantysis jaustųsi gerai, suplanuotų ir laiku galėtų grąžinti skolą ir gautų reikiamu momentu taip reikalingus pinigus.