Paskola ir jos nauda žmogui

PaskolaTurbūt kiekvienas iš mūsų susimąsto apie galimybę įsigyti nuosavą būstą. Mums, lietuviams, nuosavas būstas yra visiškai natūrali gyvenimo dalis, visgi savo namuose mes jaučiamės kaip savo tvirtovėje. Tačiau vienas iš sunkumų norint jį įsigyti yra didžiulė butų ir namų kaina. Tačiau čia jums gali pasitarnauti paskolos. Paskola ir jos paėmimas iš banko ar kitos paskolas suteikiančios įmonės leis jums įsigyti nuosavą būstą, net jei tam būtent šiuo metu pinigų ir neturite.

Tačiau imti paskolą butui, namui ar žemės sklypui dažnai taip pat yra sudėtinga. Dažniausiai yra reikalingas penkiolikos procentų dydžio pradinis įnašas, o neretai ir kito nekilnojamo turto užstatas. Visgi yra labai nemažai būdų, kaip per keletą metų galima be vargo susitaupyti sumą pradiniam įnašui.

Vienas iš tokių būdų yra trečiosios pakopos pensijų draudimas: kas mėnesį jūs įnešate tam tikrą sumą į savo pensijų fondą, o jame jūsų pinigai yra investuojami ir jūs gaunate tam tikrą palūkanų normą nuo savo įneštų pinigų. Per keletą metų pinigų jau gali būti susikaupę tiek, kad jūs galėsite juos išsiimti ir jų pilnai užteks penkiolikos procentų pradiniam įnašui.

Antrasis būdas yra išperkamoji nuoma. Tokie paskolų pasiūlymai rinkoje nėra itin dažni, tačiau kartas nuo karto ir jie pasirodo. Be abejo, tokie pasiūlymai dažniausiai yra duodami tik butams naujos statybos namuose įsigyti. Išperkamoji nuoma veikia taip: jūs metus ar porą gyvenate naujame nuomojamame bute ir už jį mokate nuomos mokestį, kaip tai darytumėte pagal įprastą nuomos sutartį. Gerai yra tai, kad jūsų nuomos mokestis kaupiasi į bendrą pinigų sumą ir po dviejų metų jau yra susikaupęs penkiolikos procentų pradinis įnašas. Jei per tuos du metus jūsų situacija pasikeitė ar jūs tiesiog persigalvojote, jūs tiesiog galite išsikraustyti iš to buto. Žinoma, jei butas jums patinka ir jūs vis dar norite jį įsigyti, dabar jau esate įnešę penkiolikos procentų pradinį įnašą ir galite imti paskolai likusiai sumai ir gyventi tame bute nebemokėdami nuomos mokesčio, o tik mokėdami įnašus už paskolą.

Na, ir galų gale, paskola būstui yra ypač protingas sprendimas tokiu atveju, jei jūs šiuo metu tiesiog nuomojatės būstą. Tą pinigų sumą, kurią skiriate būsto nuomai, galėtumėte skirti įmokai už pasiimtą būsto paskolą ir gyventumėte savo nuosavame name. Jums nereikėtų laikytis būsto nuomotojo nustatytų taisyklių ir bijoti, kad praėjus sutartyje numatytam apgyvendinimo terminui jums teks išsikraustyti ir ieškotis naujo nuomojamo būsto.