Atostogaukime Kanarų salose!

Gran KanarijaKanarų salos yra Atlanto vandenyne, gerokai piečiau nei piečiausias Europos taškas. Ir vis dėl to, jos priklauso Europai, jei konkrečiau – Ispanijai. Čia šilta visus metus, gausu paplūdimių, gamtos paminklų, taip pat ir įdomios kultūros, tad nenuostabu, jog Kanarų salynas sutraukia milijonus turistų iš Europos, iš Amerikos ir kitų žemynų. Salos yra vulkaninės kilmės. Tai yra, jos kadaise iškilo iš vandenyno dugno veikiant geologiniams procesams. Vien dėl to jos ir įdomios. Išsiveržusi lava ir žemės drebėjimai sukūrė tokį kraštovaizdį, kokio nepamatysite jokioje Europos šalyje. Čia galima pasigrožėti ugnikalniu, pamatyti kraštovaizdį, primenantį mėnulį, įlįsti į urvus ir tiesiog grožėtis gamta.

                  Tačiau salyne ne vien gamta yra įdomu. Jei čia keliausite, visų pirma, reikės pasirinkti, kurią salą norite aplankyti Tenerifę? Gran Kanariją? O gal Lanzarotę? Visos salos yra įdomios. Visose galima pamatyti tiek nuostabių vaizdų, tiek ir salų kultūros. Galima apsistoti prabangiame viešbutyje, galima ir mažame kaimelyje. Miestuose pamatysite ne tik įdomią architektūrą, bet galėsite aplankyti ir muziejus, be abejo, pagulėti paplūdimiuose ar pasinaudoti prabangių viešbučių baseinais. Tačiau, jei keliaujate taip toli, kodėl gi nepamačius tos nuostabios Kanarų salyno gamtos? Patraukite į Tenerifę, užkopkite į ugnikalnį ir žiūrėkite toli toli, kur tik akys mato į Atlanto vandenyno platybes. Nukeliauti į Lanzarotę ir pamatykite, kaip maistas gaminamas, naudojant žemės gelmių karštį. Čia vos kelių metrų gylyje temperatūra siekia šimtus laipsnių! Aplankykite salų urvus, kurie driekiasi ir po žeme ir po vandeniu. O gal jus sužavės Gran Kanarija su savo įspūdingomis kopomis ir aborigenų kaimeliu? Galbūt norite sužinoti daugiau apie salas ir aplankyti muziejus. Pavyzdžiui, Kristupo Kolumbo muziejų ar sakralinio meno muziejų? O gal tiesiog mėgstate aktyvias pramogas ir norite būti 20 valandų per parą vandenyje? Kodėl gi ne? Juk vanduo čia sušyla iki 24 laipsnių ir jame maudytis vienas malonumas! O dar kiek įvairiausių vandens pramogų siūloma salose!

                  Kanarų salos tinka visiems. Ir tiems, kas nori ilsėtis paplūdimyje ir tiems, kas mėgsta laisvalaikį praleisti aktyviai. Jos bus įdomios ir gamtos mėgėjams ir kultūra bei istorija besidomintiems turistams. Salos kasmet pritraukia tiek daug turistų, kad čia tiesiog negali būti neįdomių pramogų. Tiesa, jei jau nusprendėte keliauti, bilietus ir viešbučius rezervuokite iš anksto, nes salas užplūs turistai ir visos pramogos bei nakvynė gali gerokai pabrangti ar net nebūti vietos, kur apsistoti!