Kaip nepasiklysti svetimoje Ispanijoje

Ispanija ir kelionės jojeKeliaujame vis dažniau ir dažniau. Labai dažnai savo atostogoms pasirenkame Ispaniją ir poilsį joje. Stipriai populiarėja ir savarankiškos kelionės, atsisakant visų kelionių agentūrų ir tiek maršrutą, tiek ekskursijas renkantis patiems. Tačiau keliaujant tokiu stiliumi retas sugeba išvengti šiokių tokių nuklydimų. Kartais lemiančių vos kelių minučių paklaidžiojimą aplink norimą rasti muziejų, o kartais priverčiantį nakvoti visai kitame viešbutyje nei planavote. Tad ką gi daryti, kad atostogos Ispanijoje neapkarstų vien dėl tokių paklydimų, kurių galima buvo nesunkiai išvengti?

Planuokite ir vertinkite. Nekeliaukite visiškai aklai – turėkite preliminarų maršrutą, pasižiūrėkite alternatyvius kelius. Rinkdamiesi ir dėliodami kelionės etapus būtinai vertinkite ir laiką. Ir venkite jį blaiviai. Jei atrodo, jog trys šimtai kilometrų nuomotu automobiliu per vieną dieną nėra daug, tai dar nebūtinai yra tiesa. O kas, jei tie trys šimtai drieksis šiaurės Ispanijoje esančiuose Pirėnų kalnuose. Serpantinais ir gal net žvyrkeliais. Arba pajūrio keliukais, aplipusiais kurortais, kur smarkiai ribotas greiti. Arba kas kelis kilometrus aikčiosite nuo Tenerifės grožio ir stosite fotografuoti peizažų. Arba sustosite gražiame paplūdimyje ir praleisite čia kelias valandas, o tuomet likusius kilometrus kalnų serpantinais teks įveikinėti tamsoje.

Tad ne viskas taip paprasta – planuojant keliones visada reikia vertinti ne kilometrus, bet laiką. Tai padės išvengti ir pasiklydimų, netikėtai prireikus trumpinti kelią neaiškiais keliais. Kita vertus, neskubant ir nedideli nukrypimai nebus nieko blogio – tiesiog turėsite jiems laiko.

Kitas svarbus patarimas – neignoruokite šiuolaikinių technologijų. Lygiai taip pat kaip ir senųjų žemėlapių. Ispanija kelionių pasiūlymai neretai driekiasi gana klaidžiose vietovėse, tarp senovinių kaimų, tankiame keliukų tinkle. Pasiklysti čia nesunku. O turint kelias navigacijas, tas klaidas galima lengvai pastebėti ir greitai ištaisyti. Popieriniame žemėlapyje ne visada viskas taip paprasta. Ypač kai nepažymėti naujausi keliai, taip nėra ir mažų kelių. Kita vertus, visos navigacijos taps bevertėmis išsikrovus jų akumuliatoriams. Tuomet turėti seną gerą popierinį kelių žemėlapį bus tikrai pats geriausias jūsų sprendimas planuojant kelionę. Tai tikrai rimtas ir dėmesio vertas pasiūlymas. Galų gale dideliam popieriaus lape paprasčiau ir planuoti atskirus kelionės etapus, vertinti laiką ir panašius dalykus.