Pietų miego nauda – ne tik vaikams

sapnuoti įdomybes miegantVisi nuo mažų dienų prisimename, jog popiečio miegas buvo būtinas, nors ir nelabai malonus kone visiems vaikams. O štai tuomet, kai jis pasidarė išties malonus – ruošiantis abitūros egzaminams, studijuojant universitete ar kasdien dirbant sunkų darbą, pietų miegui tiesiog nebeliko laiko. Taip verčiasi pasaulyje daugelis dalykų, kuriuos vertiname tik tuomet, kai prarandame. Tad nieko keisto, jog suaugusieji vienbalsiai teigia, jog pietų ar popiečio miegas, saldžiai sapnuojant pirmos dienos pusės įspūdžius, yra labai reikalingas ir malonus užsiėmimas. Tuo tarpu vaikams tai tikra nuobodybė – reikia miegoti, kai būtų galima žaisti, lakstyti ar galų tiesiog elgtis taip, kaip elgiasi suaugusieji.

Vis tik dažnai suaugusieji pernelyg anksti atsisveikina su pietų miego metu aplankančiais sapnais. Dažnai nors ir atrodo, jog tam nėra laiko, viską gudriau sudėliojus galima būtų tikrai spėti numigti, pasinerti į gražiausius sapnus, o gal sapnuoti kokius nors sprendimus, kurie niekaip neatėjo į galvą pirmoje dienos pusėje. Dažniausiai darbuose po pietų visi gerokai linksta į miegą. Tai visiškai natūrali žmogaus, kaip ir daugelio kitų žinduolių, paros ritmo būsena. Ir kas vyksta tuomet? Tikrai taip – prie kavos aparato nusidriekia eilės, pasklinda šio gėrimo aromatas. Kartais jis padeda labai nežymiai, išsekintas organizmas ir pavargusios smegenys net kavos nepažadinamos – tiesiog būna labai nepalanki fazė darbui. Tada seka kitas natūralus daugelio žingsnis – vietoj to, kad dirbti arba ilsintis sapnuoti, naršomi socialiniai tinklai, skaitomi naujienų portalai ir kitaip stumiamas laikas iki to meto, kai galų pavyks ištrūkti namo.

O kaip galėtų būti iš tiesų? Suvalgote pietus, dešimt ar penkiolika minučių pasivaikštote, randate tylų kampą ir nors keliolikai minučių užmiegate… Tikrai taip – net ir dešimt minučių miego, su sapnais ar be jų, gali puikiai atgaivinti jūsų smegenis ir visą kūną. Žinoma, pirmieji kartai būna tikrai sunkūs – pabundate sunkia galva, nepamenate nei kur esate, nei kokia šiandien diena, jei pavyksta ką nors sapnuoti, tai dar labiau išveda iš pusiausviros. Ir tai yra natūralu – pavargusios smegenys nusiteikė ilgam miegui, ir į jį pasinėrė. Tad atsibusti bus tikrai nelengva. Tačiau jei taip numigsite per pietus bent kelias dienas iš eilės, organizmas prie to pripras ir sugebės kuo puikiausiai išnaudoti tas dešimt ar penkiolika minučių geram poilsiui. Nustebsite, koks žvalus pabusite, koks būsite darbingas ir vėl nersite į tai, ko ir atėjote į darbą. O tuo tarpu vangieji kolegos dar tebegurkšnos pirmąjį puodelį kavos ir lėtai žvalgysis po naujienų portalą.