Tinkamas pasiruošimas kelionei

Graikija, Kreta ir kitos salosJei mėgstate keliauti, turbūt jums nė nereikia pasakoti, ką pasiimti į kelionę, ko jums gali prireikti vienoje ar kitoje šalyje, kaip viską susikrauti ir kaip sutalpinti visus daiktus į nedidelę kuprinę. Tačiau kiekvienais metais atsiranda vis daugiau norinčių keliauti ir darančių tai pirmą kartą. Kas nors vis susigundo pigiais lėktuvų bilietais ir šauna į kokią Kretą savaitei pasikaitinti saulėje ar į Islandiją pamirkti lietuje ir pasigrožėti kriokliais, geizeriais ir šiltomis upėmis. Taip jau būna, kad pirmą ir net antrą, trečią kartus keliaujantys žmonės vis prisideda per daug daiktų arba per mažai – tiesiog pamiršta kažką tikrai svarbaus, ko užsienio šalyje gali prireikti.    

                  Iš tiesų, keliaujant nereikia turėti daugybės daiktų. Pakaks kelių viršutinių, kelių apatinių drabužių, gal kitų batų, higienos reikmenų, fotoaparato, dokumentų ir… ir ko gi dar gali prireikti kelionėje? Ypatingai dabar, kai jau seniai nei mes nei visa Europa negyvena deficito laikais ir gali kone bet ką nusipirkti be kurioje Europos šalyje. Pamiršote dantų šepetėlį? Ne bėda – keliaujate į artimiausią parduotuvę ar prekybos centrą ir netrukus jau laikote jį rankose. Žinoma, nauji daiktai kainuoja, tad geriau nepamirškite įsidėti brangesnių daiktų. Kad ir rūbų. Nors ir keliaujat kur šilta, pavyzdžiui, Kreta – juk tikrai ten šviečia saulė ir bus visada šilta, tačiau vakarais gali atvėsti ir prireikti megztinio. O galbūt bus vėsu oro uoste laukiant lėktuvo? Nepamirškite įsimesti vieno ar poros šiltesnių rūbų, net jei keliaujate į šiltus kraštus.

                  Niekada nekeliaukite su nauja, dar neišbandyta avalyne. Jei kelionėje nauji batai jums pradės trinti, tiek ir malonumo turėsite atostogaudami. Naujus batus svarbu pratampyti, reikia kad jie prisitaikytų prie jūsų pėdos. Tad, įsigykite naujus batus bent kelias dienas prieš kelionę, kad spėtumėte juos pratampyti ir jie neapsunkintų jūsų kelionės.

                  Nepamirškite ir tik jums reikalingų daiktų. Tai gali būti kokie vaistai, taip pat ir kontaktiniai lęšiai su visais jiems reikalingais reikmenimis, galbūt turėsite specialių poreikių, o gal negalite nė dienos ištverti be kramtomos gumos ar tam tikros rūšies saldainių? Svarbiausia yra turėti pakankamai pinigų (tiek grynų, tiek kortelėje), higienos reikmenis, bent kelis drabužius, asmens dokumentus ir žinoma, lėktuvo ir kitus bilietus. Visa kita yra nusiperkama arba nėra taip būtina. Geros kelionės!