pankomantijos.lt kaip-issirinkti-elektrini-vandens-siurbli

Kaip išsirinkti elektrinį vandens siurblį?

Gyvenantiems nuosavame name ar kaimo sodyboje, turintiems ūkį, sunku įsivaizduoti gyvenimą be trimerio, benzininio pjūklo ar vandens siurblio. Ne visi, žinoma, naudoja vandens siurblį kiekvieną dieną, bet kai prireikia, reikia ieškoti skubiai naujo arba daryti viską kad išsigelbėtume iš situacijos su senu siurbliu. Kam namams reikalingas vandens siurblys ir kaip išsirinkti tinkamą?

Namams ir darbui

Priežasčių kodėl namuose reikia turėti vandens siurblį yra ne viena. Jei turite patalpas rūsyje, garažą su duobe, požeminę saugyklę daiktams ar sandėlį daržovėms, esate pažeidžiamas. Po kiek didesnės liūtės jūsų patalpą gali užlieti vanduo, apsisaugoti nuo gamtos stichijos šimtu procentų neįmanoma. Svarbiausia turėti priemones padariniams šalinti, vienas iš jų yra elektrinis vandens siurblys. Dirbantiems požeminėse statybose ar žemės ūkyje būtina turėti vandens siurblius profesionaliam naudojimui. Viena blogybė su elektriniais siurbliai yra ta jog dingus elektros energijai, darbo negalėsite nei pradėti nei užbaigti. To galima išvengti jei naudosite generatorių ar nepertraukiamo maitinimo šaltinį.

Elektriniai vandens siurbliai yra vieni paprasčiausių, jų konstrukcija ir agregatai yra nesudėtingi todėl ir genda retai ir ų nereikia aptarnauti.

Pagal ką rinktis?

Vandens siurblį švariam vandeniui rinkitės pagal tai kokį kiekį vandens planuojate siurbti. Žarnos diametrai gali būti 5, 7 arba 10 centimetrų diametro. Kuo didesnis diametras tuo siurblys yra našesnis, pavyzdžiui siurblys su 5 cm skersmens žarna per valandą gali išsiurbti apie 500 litrų vandens, tuo tarpu galingesni su 10 cm žarna gali išsiurbti 3-5 kartus daugiau.

Elektriniai siurbliai gali būti skirti tik švariam arba purvinam vandeniui siurbti, taip pat yra kombinuotų skirtų profesionaliam naudojimui. Net ir su paprastu tokiu siurbliu galima siurbti užterštus skysčius kuriuose gali būti kietos dalelės iki 1 cm skersmens.

Pagal tai ar jums reikia išsiurbti didelį kiekį vandens ir siurblį galima panardinti, galima naudoti valdymą su plūde arba prijungti antgalį ir siurbti seksliai susikaupusius skysčius nuo žemės paviršiaus. Dabar gaminami nauji elektriniai vandens siurbliai yra apsaugoti nuo sugedimo jei veikia be vandens, net ir ilgesnį laiką.