Pakabinami ir pastatomi praustuvai – kada kurį rinktis?

praustuvaiTarpusavyje vonios praustuvai gali skirtis įvairiais parametrais: dydžiu, dizainu, gamybinėmis medžiagomis ar montavimo sprendimais. Pastarasis kriterijus atlieka itin svarbų vaidmenį, planuojant vonios kambario interjerą. Populiariausiųjų gretose atsiduria pakabinami ir pastatomi praustuvai. Tiek vienas, tiek kitas pasirinkimas turi savų privalumų ir trūkumų, į kuriuos būtina atsižvelgti prieš priimant sprendimą pirkti.

Pastatomi praustuvai: privalumai ir trūkumai

Pastatomi vonios praustuvai yra vienas populiariausių pasirinkimų, savo vietą atrandantis įvairaus stiliaus interjere. Priklausomai nuo konkrečių pageidavimų, šie praustuvai gali būti skirtingų dydžių, formų, gamybinių medžiagų ir spalvų. Įprasta išskirti dvi dideles pastatomų praustuvų grupes: ant grindų ir stalviršio statomus praustuvus.

Ant grindų pastatomi praustuvai. Vienas svarbiausių šių praustuvų privalumų yra tai, kad nereikia papildomai rūpintis stalviršiu ar spintele. Tokie praustuvai atrodo prabangiai ir šiuolaikiškai, puikiai tinka įvairaus dydžio vonios kambariui. Iš kitos pusės, šie praustuvai negali pasiūlyti papildomos daiktų sandėliavimo vietos, kas gali sukelti nemažai sunkumų, ypač tuomet, jei vonioje laikote nemažai reikmenų.

Ant stalviršio pastatomi praustuvai. Tai vienas stilingiausių ir šiuo metu bene daugiausiai pirkėjų dėmesio sulaukiančių sprendimų. Paprastai šio tipo praustuvai yra dubens formos, juos lengva montuoti ir prižiūrėti (nėra sunkiai pasiekiamų vietų). Pirkėjai gali rinktis iš itin plataus praustuvų asortimento ir kurti pageidaujamą vonios kambario atmosferą. Vis dėlto, šio praustuvo montavimas gali pareikalauti išankstinio pasiruošimo, kadangi pats dubuo neturi maišytuvui skirtų angų, todėl jį reikės tvirtinti arba stalviršyje arba rinktis potinkinę sistemą sienoje.

Pakabinami praustuvai: privalumai ir trūkumai

Kaip ir pastatomi, pakabinami praustuvai pasižymi itin plačią formų, dydžių ir stilių pasiūla. Nors šio tipo praustuvai puikiai atrodys ir erdviame vonios kambaryje, paprastai jie montuojami mažesnėje patalpoje, kadangi padeda efektyviai taupyti vietą. Tai vienas kompaktiškiausių ir praktiškiausių pasirinkimų rinkoje, kadangi montuojant pakabinamą praustuvą grindų plotas lieka laisvas.

Pakabinami praustuvai gali būti tvirtinami bet kurioje vietoje ir bet kuriame aukštyje. Šie praustuvai yra tvirtinami prie sienos varžtais. Tiesa, jei vonios kambario siena neturi tvirto pagrindo, rekomenduojama pagalvoti apie potinkinį praustuvo rėmą. Nors šie praustuvai atrodo itin šiuolaikiškai ir moderniai, efektyviai taupo vietą ir yra puikus pasirinkimas mažame vonios kambaryje, reikėtų nepamiršti, kad praustuvas negalės pasiūlyti spintelės daiktų sandėliavimui. Kaip ir minėjome, taip pat gali kilti tam tikrų nepatogumų dėl praustuvo montavimo, jei vonios siena nėra pakankamai tvirta.