Vokiečių aviganiai – vis dar populiariausi

Vokiečių aviganis - puikus šuoLegendinė vokiečių aviganių šunų veislė, išgarsėjusi televizijos serialų ir filmų pagalba, vis dar pasaulyje išlieka kaip viena populiaria. Labai panašiai yra ir Lietuvoje – šie šunys tikrai mėgstami ir plačiai auginami, nors toli gražu ir nesame avių augintojų tauta. Tačiau veislių tikroji paskirtis jau senokai nukeliavo į užmarštį, dabar juos perkame ir auginame visai dėl kitų savybių – draugiškumo, grožio, gero charakterio, paklusnumo ir prieraišumo, galiausiai – dėl vaikystės svajonės, kasdien matytos televizijos ekrane ir galų gale išsipildžiusios. Ir šioje vietoje vokiečių aviganis susirenka visus pliusus bei pelnytai nukonkuruoja kitas šunų veisles savo populiarumu.

Tiesa, ši veislė dar ir ganėtinai nebrangi. Priežastis to vėlgi paprasta – populiarumas, lengvas veisimas ir nepailstantis platinimas. Turint omenyje, jog Lietuvoje vis dar mažai kas pasirengęs mokėti kelis šimtus eurų daugiau vien už tai, kad šuo turėtų kilmės dokumentus, pas mus gausu nekilmingų, neoficialių aviganių. Netrūksta ir jų mišrūnų, dažniausiai su kitomis stambiomis šunų veislėmis. O nepatyrusi akis, paprastai kaimo žmonių, auginančių šunis vos ne vietoj namų signalizacijos, nelabai tai ir atskiria. Tad namuose, savo kieme, voljere ar kaimo sodyboje turėti vokiečių aviganį – toli gražu jokia ne prabanga, o tai tikrai stipri šių šunų išplitimo priežastis.

Na o vis tik, kodėl gi jie taip mėgstami? Ko gero televizinio populiarumo faktas čia vis dar turi stiprią įtaką. Ypač vaikams – jie visada nori savo herojus matyti gyvai šalia, ir jei su betmenu ar supermenu kur kas sudėtingiau, tai štai visų vagių siaubą Reksą galima turėti tiesiog savo namuose. Patinka aviganiai ir tėvams – tai be galo draugiški, socialūs, saugūs šunys, su kuriais nebaisu palikti vaikus. Netgi atvirkščiai – šie šunys geba puikiai saugoti vaikus, tampa jiems vos ne auklės, pakelia parkritusius ar paguodžia verkiančius. Jie labai jausmingi ir supratingi, tad nuo tėvystės rūpesčių pavargusiems gimdytojams tai puikus sprendimas.

Na o ar šie šunys vis dar naudojami pagal savo veislę? Pavadinimas sako, jog vokiečių aviganiai buvo išvesti tam, jog kažkur Vokietijoje ganytų avis. Ko gero Lietuvoje tokio pavyzdžio tikrai nerasime. Na, nebent koks nors avių savininkas ūkininkas, nors ir apsitvėręs elektriniu piemeniu savo bandą, kažkur šalia laiko ir vokiečių aviganį kaip atgrasymo priemonę vilkams. Na o kitose pasaulio šalyse vis dar yra archajiškų ūkių, kur šie šunys naudojami tiesiogiai avių ganymui. Beje, jie puikiai tinka ir įvairioms tarnyboms – policijoje, valstybės sienos apsaugoje ar net kariuomenėje. Vis tik televizijos serialai, pasirinkę šią veislę, toli gražu ne iš piršto laužė vaizduotas situacijas ir šuns gebėjimus.

Informacijos ir įkvėpimo šaltinis – www.sunu-veisles.eu.