Kaip išsirinkti nešiojamą kompiuterį (laptopą)?

Nešiojamas kompiuterisKompiuteriai naudojasi ne tik maži vaikai, vos sulaukę poros metų, bet ir senyvo amžiaus žmonės, kuriems paprastai technologijos yra sunkiau įkandamos. Tai parodo, kokie svarbūs ir nuo mūsų gyvenimo būdo neatsiejami yra nešiojami kompiuteriai. Ir vos asmeniniam kompiuteriui sugedus, puolame ieškoti naujo, nes nei dienos negalime išgyventi be kompiuterio. Jei kompiuterį jau seniai pirkote, turbūt sunku bus suprasti, kokios technologijos šiandien vyrauja ir pagal ką išsirinkti nešiojamą kompiuterį – laptopą https://www.b-a.eu/c2028/Nesiojami-kompiuteriai. Tačiau nenusiminkite, šiame straipsnyje mes jums papasakosime, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis naują kompiuterį.

                  Visiems, kas tik naudojasi kompiuteriais, be abejo, yra svarbus įrenginio greitis. Kaip sparčiai veiks nešiojamas kompiuteris, labiausiai lemia trys dalykai: procesorius, RAM atminties kiekis ir tipas, kietojo disko tipas. Tad apie viską nuo pradžių.

                  Šiandien geriausi procesoriai žymimi i raidele. Kai rinksitės kompiuterį, pastebėsite, jog vieni turi i3 procesorių, kiti – i5 ar i7. Kuo didesnis skaičius, tuo naujesnės kartos yra procesorius. Praktiškai, kuo didesnis skaičius, tuo galingesnis ir greičiau veikiantis yra procesorius. Tačiau yra ne visai taip. Kai kurie i5 procesoriai lenkia i7 procesorius. Konkrečiu atveju reikėti žiūrėti šių kompiuterio komponentų palyginimus ir žiūrėti, kuris procesorius turi aukštesnį reitingą.

                  RAM atminties kiekis svarbus dirbant su dideliais failais, aktyviai naršant internete. 2 GB RAM atminties šiais laikais neužtenka praktiškai jokiai veiklai kompiuteriu, jei nenorime strigimų. Kuo daugiau RAM atminties, tuo greičiau kompiuteris veiks. Tiesa, verta žinoti, kad kiekvienas kompiuteris turi maksimalią RAM atminties skaitymo ribą, tad jei į nešiojamą kompiuterį įdėsite 64 GB RAM atminties, dar nereiškia, kad ji visa bus naudojama. Gamintojas nurodo maksimaliai galimą naudoti atminties kiekį ir tai nėra jokia paslaptis.

                  Kompiuterio našumą nusako ir HDD disko apsisukimų skaičius. Kuo jis didesnis, tuo greičiau veiks tokie procesai, kaip programų atidarymas, operacinės sistemos užkrovimas. Šiandien siūlomi 5400 rpm ir 7200 rpm HDD kietieji diskai. Tačiau turėkite omenyje, kad didesni apsisukimai gali lemti didesnį triukšmą dirbant kompiuteriu.

                  Geresnė išeitis, norint pagreitinti kompiuterį, yra ne naudoti HDD disko, o pakeisti jį į SSD tipo diską. Toks diskas neturi judamų dalių, veikia gerokai greičiau. Pavyzdžiui, pakeitę seną HDD diską į SSD kietąjį diską, jūsų kompiuteris gali net kelis kartus greičiau įsijungti, o programos bus atidaromos tiesiog akimirksniu. Tačiau turėkite omenyje, kad SSD diskui užsipildžius iki 80 procentų, sulėtės jo veikimas.

                  Nors laptopai gali būti ir labai greiti, tačiau yra ir kitų kriterijų, pagal kuriuos galima išsirinkti kompiuterį. Pavyzdžiui, ekrano tipas. Jis gali būti matinis arba blizgus. Matinis ekranas neturės atspindžių, o blizgiame ekrane spalvos bus ryškesnės. Taip pat, jei jums svarbu, atkreipkite dėmesį ir į internetinės kameros rezoliuciją, į klaviatūros kalbą, kompiuterio svorį. Malonumas naudojantis kompiuteriu priklauso ne tik nuo prietaiso veikimo greičio, bet ir nuo mažų smulkmenų, kurios padaro naudojimąsi kompiuteriu žymiai patogesnį.