Statistika negailestinga: skolinamasi rečiau, bet gerokai daugiau

paskolosNors Lietuvos bankas jau prieš kurį laiką ėmėsi reguliuoti paskolų rinką, vis tiek vis dar daug žmonių klimpsta į nemažas skolas. Ekspertai viena iš priežasčių įvardina būtent bendrą kainų lygio kilimą. Gyventojų pajamos didėja, tačiau jos nedidėja taip sparčiai kaip paslaugų ar maisto prekių kainos. Būtent perkamoji galia dabar yra viena iš priežasčių kodėl daugelis gyventojų bando skolintis iš greitųjų kreditų bendrovių. Jie tiesiog nesugeba sudurti galo su galu. Statistika, kurią skelbia Lietuvos bankas, rodo, kad išduotų kreditų skaičius pernai sumažėjo, tačiau gyventojai bendros skolos nesumažino – jie skolinosi rečiau, tačiau gerokai daugiau.

Galvojantiems kaip išspręsti sunkumus dėl kredito įmokų mokėjimo patariama vengti skuboto skolinimosi.

Dar viena priežastis kodėl gyventojams sunkiai sekasi vykdyti skolinius įsipareigojimus yra ta, kad dauguma jų ima paskolas neapgalvotai. Kiekvienas finansinis įsipareigojimas turi būti prisiimamas prieš tai kruopščiai išanalizavus visas sąlygas. Dauguma kreditų išduodami net nežiūrint į mokėtiną palūkanų normą. Kadangi kai kurie asmenys savo biudžetą planuoti nelabai sugeba, jie tiesiog pasikliauja kredito bendrovių pasiūlymais, kurie dažnai net nėra naudingi. Tai ypač liečia tuos, kurie susigundo tais ilgalaikiais kreditais, kuriems taikoma pirmų mėnesių atidėjimo galimybė. Paprasčiausiai, kuomet kreditoriai pasiūlo neva nemokamus kreditus, vartotojai jais susigundo ir paskui nelabai atkreipia dėmesį į sumokamų palūkanų sumas.

Renkantis paskolas, būtina kruopščiai peržiūrėti sumokamą palūkanų dalį. Jeigu yra galimybė, geriau jau atsisakykite tų pasiūlymų su pirmų įmokų atidėjimu, jeigu paskui vis tiek teks mokėti milžiniškas palūkanas. Tokios paskolos nebus naudingos.

Jeigu asmenys skolinasi nepagalvotai, tai dažniausiai jie tik dar giliau klimpsta į skolas.

Dažniausiai su finansiniais sunkumais susiduriantys asmenys bando problemas dėl įmokų mokėjimo spręsti naujais kreditais – jais dengia senas skolas. Finansų ekspertai pabrėžia, kad tokiais atvejais reikėtų be galo kruopščiai viską perskaičiuoti, nes neretai kai kurie asmenys skolinasi dar brangiau, ir grąžinus senas skolas, naujos būna dar didesnės. Taip yra dėl to, kad dažnai asmenys pasirenka dar didesnes palūkanas nustatančių kreditorius. Jeigu jūs ketinate naujomis paskolomis dengti senas, tai tuomet bent jau dairykitės į specializuotus refinansavimo kreditus.

Norintiems sumažinti skolas, ekspertai pataria vengti tokių paskolų, kurios refinansavimo metu tik padidintų kredito įmokas. Paprastai kalbant, kuomet rinksitės refinansavimo paskolą, pasirinkite tokį patį terminą, kuris liko senų skolų dengimui. Taip pat nurodykite tokią kredito sumą, kuri būtų lygi grąžinant ankstesnes skolas. Tada galėsite matyti ar nauja paskola padėtų sumažinti kredito įmokas ar ne. Jeigu mokėti tektų dar daugiau nei prieš tai, tai tokių paskolų neimkite – ieškokite kitų kreditorių. Dabar Lietuvoje galima rasti ne vieną paskolų teikėją, kuris siūlo refinansavimo paslaugas geresnėmis sąlygomis.